Brno II.st.- 6.12.2019

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Brno II.st.- 6.12.2019

Ve čtvrtek 6. 12. se žáci II. stupně vypravili v rámci projektu MŠMT „Pokusné ověřování: Vzdělávací programy paměťových institucí do škol“  na exkurzi do Brna. Tentokrát navštívili Moravské zemské muzeum – Dietrichsteinský palác, kde pro ně byly připraveny zajímavé výukové programy. Žáci 6. a 7. třídy si prohlédli výstavu kuriozit spojenou s programem „Chvála sběratelství“, osmáci a deváťáci se zúčastnili výukového programu „Středoevropská křižovatka I.“, zaměřeného na život lidí v období první republiky. Z muzea jsme se vydali na vánoční trhy a po dobrém obědě jsme se přesunuli ještě do Muzea romské kultury. Zde se žáci 6. a 7. třídy dozvěděli různé zajímavosti o romské kultuře v programu „Příběh Romů“ a jejich starší spolužáci se seznámili s méně známou částí romské historie v programu „Holocaust Romů“.

fotky zde